tanie loty do Irlandii
TANIE LOTY DO IRLANDII
Bilety lotnicze do Irlandii. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Irlandia - ciekawostki

Irlandia to typowy kraj utożsamiający się dla większości podróżujących osób z mglistą, mokrą i nieco wietrzną krainą. Jest to na pewno związane z jej położeniem. Kraj, bowiem znajduje się na jednej z wysp usytuowanej na Oceanie Atlantyckim. Wyspa ta znajduje się nieco na zachód od Wielkiej Brytanii. Linia brzegowa w jej przypadku wynosi 1448 km. I praktycznie rzecz biorąc wszystkie dostępne miejsca linii mają do zaoferowanie odwiedzającym wyjątkowo ciekawe widoki. Jednym z takich miejsc, doskonale znanym większości turystom odwiedzających ten kraj są Moherowe Klify. Na teren kraju możemy dostać się nabywając tanie bilety lotnicze proponowane przez profesjonalnych przewoźników. I najważniejsze -udając się do Irlandii warto zadbać o to, abyśmy posiadali przy sobie zawsze parasol, ewentualnie dobrą kurtkę przeciwdeszczową. 

Jednym z typowych symboli Irlandii jest jej najważniejsze święto, dzień świętego Patryka obchodzony 17 marca. Będąc świętem narodowym jest dniem wolnym od pracy. W dniu tym mamy możliwość wysłuchania jakże urzekającej muzyki irlandzkiej i jeszcze bardziej czarujących występów tanecznych. Taniec w tym kraju jest wykonywany w nieco specyficzny sposób. Ręce tańczącego spoczywają swobodnie wzdłuż tułowia a cała uwaga skupiona jest na pracy nóg. Zachowanie tego rodzaju pozy miałoby być uczczeniem czasów, kiedy to miał miejsce wybuch buntu przeciwko Brytyjczykom. W celu jego stłumienia mieszkańcy wyspy zostali skrępowani linami. Chcąc zatańczyć typowo irlandzki taniec musimy posiadać specjalne obuwie. Obuwie twarde, typowe dla stepowania lub obuwie miękkie przeznaczone do wykonywania figur tanecznych.
 
Będąc w tym kraju obowiązkowo należy odwiedzić któryś z pubów piwnych serwujących charakterystyczne dla tego miejsca piwo Guiness. Możemy usiąść za stołem i zjeść smacznego naleśnika - aby uczcić inne irlandzkie święto, którym jest Dzień Naleśnika obchodzony w ostatni dzień postu. Nierzadko będziemy mieli możliwość usłyszenia interesujących opowieści na temat złośliwego skrzata nazywanego przez miejscowych Leprikon. Złośliwy, obdarty, niesamowicie skąpy i mało sympatyczny, jest zupełnym przeciwieństwem ludzi zamieszkujących ten kraj. W przypadku złapania go przez któregoś z nich, jest w stanie spełnić trzy życzenia. Robi to, co prawda z wielkimi oporami i wykrętami, posuwając się często do niewiarygodnych wręcz kłamstw.
 
Jednym z popularnych zwyczajów pośród osób zamieszkujących ten kraj jest obdarowywanie podarunkiem na zakończenie roku kogoś, u kogo najczęściej korzystało się z usług. Ludzie ci niezwykle mocno także cenią sobie swe rodzime produkty. Będąc w sklepie rodowity Irlandczyk w pierwszej kolejności dokona zakupu artykułu z napisem „Buy me, I’m Irish”, co oznacza, że ów produkt w 100% jest produktem irlandzkim.
 
Wybierając podróż w oparciu o tanie loty do Irlandii przygotujmy się także na fakt, iż miejscowi zdecydowanie bardziej wolą używać banknotów z mniejszym nominałem. I tak np. bardziej preferują zapłatę 5, 10, 20 euro niż 100, ten ostatni nominał potrafi wzbudzić czasem nawet nieco podejrzliwe spojrzenie. 
 
Mało kto z nas wie, że tak bardzo rozpowszechnione w USA święto Hellowen wywodzi się z irlandzkich ziem. W pierwszym okresie swego istnienia miało się ono nazywać Smahain, swą obecną nazwę uzyskało po migracji, wraz z irlandzkimi robotnikami, na tereny Stanów Zjednoczonych, skąd też powróciło na tereny naszego kontynentu.
Tanie loty do Irlandii
najniższe ceny biletów lotniczych
Wyszukiwanie hoteli:
Hotele w Irlandii
miasto:

data zameldowania:
data wymeldowania: