tanie loty do Irlandii
TANIE LOTY DO IRLANDII
Bilety lotnicze do Irlandii. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Irlandia - historia

Irlandia rozciąga się na terenie Europy Zachodniej. Jest państwem wyspiarskim, dzięki czemu ma niepowtarzalny charakter.

Oficjalna, używana przez rząd nazwa to Éire (Irlandia po irlandzku) lub Poblacht na hÉireann (Republika Irlandii).

Irlandia to kraj bardzo szybkiego wzrostu ludności. W 2007 Irlandia znalazła się w czołówce krajów europejskich pod względem dynamiki wzrostu ludności. Warto także wspomnieć o mieszkających tam Polakach. Grupa Polonii irlandzkiej jest bardzo liczna. Kiedy tylko prawo na to zezwoliło, bardzo wielu naszych rodaków udało się do Irlandii w poszukiwaniu lepszego życia. Dziś nie jest to już tak popularne – kryzys gospodarczy dotknął bowiem także i ten kraj, więc realia zarobkowe nie rysują się już aż tak kolorowo.

Historia państwa sięga aż VI wieku p.n.e. Właśnie z tego okresu pochodzą pierwsze ślady ludzkie. Kolejne wieki, bogate w burzliwe wydarzenia wzbogacały kraj o kulturę, wiarę i przekonania, budując obraz, który znamy i widzimy dziś. Wiele wydarzeń, zapisanych na kartach historii, to smutne wspomnienia. Wiele jednak także zapisało się pozytywnych. Choć historia kształtuje się tu od dawna, najgorętsza aż do dziś pozostaje okres najnowszych dziejów Irlandii.

Dzisiejsza Irlandia to rozwinięty przemysł, dynamicznie rosnąca gospodarka, pełne zgiełku miasta i oszałamiające pustkowia, klify, woda, owce. Bardzo popularna jest w Irlandii hodowla zwierząt (znacznie bardziej spopularyzowana, niż uprawa), z racji dużych, dobrze przystosowanych do tego terenów zielonych, nie skażonych wielkomiejskimi zanieczyszczeniami, w czasie podróży zobaczymy pasące się w wielu zakątkach kraju zwierzęta.

Kraj jest bardzo zróżnicowany. Bardzo interesujące jest zobaczenie go nie tylko z perspektywy wielkich miast, choć najpopularniejsze są loty do Dublina, czy tanie loty do Cork. Warto jednak znaleźć czas na bliższą znajomość ze Szmaragdową Wyspą (tak jest nazywana Irlandia) i przyjrzeć jej się od podszewki.

Tanie loty do Irlandii
najniższe ceny biletów lotniczych
Wyszukiwanie hoteli:
Hotele w Irlandii
miasto:

data zameldowania:
data wymeldowania: